Firmowe przedszkole NIVEA

Firmowe przedszkole

27 października 2009 roku NIVEA Polska Sp. z o.o. otworzyła Przedszkole NIVEA dla dzieci pracowników NIVEA Polska Sp. z o.o., Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. oraz tesa tape Sp. z o.o.
Warto wspomnieć, że w siedzibie Firmy Beiersdorf w Hamburgu firmowe przedszkole funkcjonuje już od 1938 roku. Projekt związany z utworzeniem przedszkola w NIVEA Polska w Poznaniu jest jednak projektem pionierskim, jeśli chodzi o oddziały koncernu Beiersdorf na świecie. 
Koszt projektu wyniósł ponad 2 miliony zł. Są to koszty związane z adaptacją pomieszczeń i ich wyposażeniem. Na potrzeby przedszkola została zaadoptowana część budynku magazynowo-socjalnego, której łączna powierzchnia wynosi 730 m2. Jest tam 5 kolorowych sal dydaktycznych, sala do terapii zajęciowej i do rytmiki oraz duży hol. W przestronnej jadalni ze sceną będą odbywały się liczne występy przedszkolaków.
Przedszkole posiada kolorowy plac zabaw wyposażony w huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownicę, karuzele, drabinki, sprężynowce. Nie zabrakło także miejsca na koszykówkę. Jego łączna powierzchnia to ok. 900 m2 z wyposażeniem dostosowanym zarówno dla „maluchów” jak i „starszaków”.

Godziny otwarcia przedszkola dostosowane są do godzin pracy naszych pracowników. Przedszkole jest otwarte każdego ranka od godz. 8:00, a zabawy kończą się o godz.18:00. Natomiast dla dzieci pracowników wcześniej rozpoczynających pracę zapewnione są dyżury już od godz. 5.30.
Do przedszkola NIVEA może uczęszczać maksymalnie 75 dzieci w wieku przedszkolnym. Obecnie do przedszkola uczęszcza 54 dzieci, Dzieci są przydzielane do jednej z 5 grup wiekowych, maksymalnie po 15 osób w grupie. Jesteśmy przygotowani do realizacji programu dla Zerówki, która może zostać utworzona w momencie zebrania zainteresowanej grupy.
Przedszkolaki realizują program wychowania estetycznego, który obejmuje Metodę Dobrego Startu i Metodę Montessori. Nie brakuje zajęć z rytmiki, tańca, rysunku, plastyki, teatru, śpiewu i majsterkowania.
Dla dzieci najmłodszych przygotowaliśmy zajęcia z wykorzystaniem metody Edwina E. Gordona, która jest nowatorską i stosowaną w niewielu placówkach dydaktycznych w Polsce metodą umuzykalniania niemowląt i małych dzieci.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się po śniadaniu o 9:30 blokiem dydaktycznym i kończą przed obiadem, tak, aby wszystkie przedszkolaki mogły w pełni realizować założenia programu zatwierdzonego przez MEN a także dodatkowe programy autorskie o profilu artystycznym, estetycznym i językowym.
O tym jak ważna jest dobra znajomość języka angielskiego nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego przedszkolaki, poprzez zabawę, uczą się codziennie tego języka.Przedszkole NIVEA jest otwarte przez cały rok bez przerwy wakacyjnej.

Przedszkole NIVEA jest prowadzone przez Prywatne Przedszkole Estetyczne, które jest znaną i cenioną marką nie tylko na rynku poznańskim. Dzięki bardzo wysokim standardom nauczania stało się wzorcem dla wielu placówek edukacyjnych w całym kraju. Poza podstawowym programem nauczania przedszkolnego w pracy z dziećmi wykorzystuje także autorski program o profilu estetycznym.

NIVEA Polska i Beiersdorf Manufacturing Poznań zawsze oferowały atrakcyjny pakiet socjalny swoim pracownikom. Utworzenie przedszkola jest projektem spójnym z naszym dotychczasowym wizerunkiem firmy przyjaznej pracującym rodzicom a w szczególności młodym mamom. To dla nas to ważna grupa, ponieważ kobiety stanowią 50% naszego 530-osobowego personelu, a ponad 130 z nich jest w wieku między 25 a 35 rokiem życia. W ramach programu Working Parents rodzicom przysługują m.in. dwa dodatkowe dni urlopu z tytułu opieki nad dzieckiem.

Nasze marki