Z miłości do skóry

to motto, którym kieruje się NIVEA podczas odkrywania tajemnic skóry i tworzenia kolejnych innowacyjnych produktów. Za każdym z nich stoi ogromna praca naukowców - przez wiele miesięcy testują oni i udoskonalają zastosowane rozwiązania, dzięki czemu pielęgnacja skóry zyskuje nowy wymiar, a konsument otrzymuje jeszcze skuteczniejszy kosmetyk. 

Eksperci i naukowcy NIVEA codziennie koncentrują się na jak najlepszej jakości swoich produktów – łączą składniki i szukają nowych rozwiązań, wyznaczając w ten sposób trendy i otwierając nowe rozdziały w zakresie pielęgnacji ciała. Każdy stworzony kosmetyk jest szczegółowo analizowany i badany pod względem skuteczności, tolerancji przez skórę oraz stabilności, by - zanim trafi na półki sklepowe i w ręce konsumentów - był w pełni bezpieczny i w jak najwyższym stopniu zaspokajał określone potrzeby pielęgnacyjne.  

W Centrum Badań i Rozwoju naukowcy mają do dyspozycji m.in. pomieszczenie z laserowymi mikroskopami umożliwiającymi dokładną obserwację skóry; w specjalnie zaprojektowanych łazienkach konsumenci testują poszczególne produkty, a w tzw. „gorących pokojach” naukowcy przyglądają się reakcjom skóry na działanie antyperspirantów. Jest też specjalny salon fryzjerski, w którym testuje się produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów.