Podrażnienia, alergie... czyli niepożądane reakcje skóry

Wszystkie kosmetyki NIVEA są testowane dermatologicznie. Chcemy w ten sposób wyeliminować ryzyko pojawienia się, po zastosowaniu naszego produktu, jakiegokolwiek dyskomfortu skóry, podrażnienia czy alergii.

W NIVEA naszym celem jest przygotowywanie takich produktów, które nie będą wywoływać reakcji alergicznych lub powodować podrażnień. Zanim oddamy je w ręce konsumentów, precyzyjnie dobieramy ich składniki oraz sprawdzamy ich działanie w różnych warunkach. Chcemy, by pielęgnacja kosmetykami NIVEA była komfortowa, przyjemna i bezpieczna. Wszystkie produkty naszej marki, zanim trafią do sklepów, uzyskują akceptację dermatologów.

Zmiany skórne mogą być bowiem wynikiem podrażnienia lub alergii.

Pojedyncze przypadki nietolerowania wybranej formuły pielęgnacyjnej przez skórę mogą być spowodowane wieloma czynnikami, np. reakcją na któryś ze składników. Listę składników zawsze można sprawdzić na opakowaniu lub na stronie internetowej naszej marki: www.nivea.pl.

Nie zawsze jednak za reakcję uczuleniową odpowiada kosmetyk. Wśród innych powodów pojawienia się zaczerwienienia lub podrażnienia znajdują się często alergie na produkty spożywcze, leki lub na pyłki traw i drzew. Gdy zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy, jak np. wysypka czy swędzenie, warto skonsultować to z dermatologiem.
Rumień na skórze lub pieczenie może również wynikać z kosmetyku nieodpowiednio dobranego do typu skóry, a także z niewłaściwego stosowania (np. niezgodnie z przeznaczeniem lub bez zachowania higieny podczas pielęgnacji). Szczególnie wrażliwa i przez to dość problematyczna bywa skóra pod pachami. Jest ona narażona na wiele podrażnień, dlatego warto o nią dbać w szczególny sposób (unikając np. gwałtownych ruchów maszynką do golenia lub stosując właściwe kosmetyki, które będą chronić tę część ciała). Nie zawsze pieczenie pod pachami jest wynikiem alergii na kosmetyk - z reguły jest to efekt niewystarczająco delikatnej pielęgnacji.

Jak sprawdzić, czy kosmetyk nas uczula?

Jeśli nie mamy pewności, czy wybrany produkt jest bezpieczny dla naszej skóry, możemy wykonać tzw. „test domowy”. Przed zastosowaniem balsamu do ciała można nałożyć go np. na wewnętrzną powierzchnię przedramienia, zostawiając produkt na 24h. Jeśli po tym czasie nie dojdzie do negatywnej reakcji, oznacza to, że można go aplikować bez obaw na całym ciele. Podobny test można wykonać np. z kremem do twarzy.