Historia

NIVEA to ponad 100 lat budowania ekspertyzy w pielęgnacji. Dziś korzystamy z tego doświadczenia, opracowując kolejne innowacje, które ulepszają życie milionów konsumentów na całym świecie. 

Historia NIVEA to ciekawa opowieść o odkrywaniu coraz lepszych rozwiązań, o  zdobywaniu doświadczenia i poszerzaniu horyzontów w zakresie nowoczesnej pielęgnacji skóry i włosów; to pełna wyzwań podróż przez wiele dekad, w trakcie której zdobywaliśmy nie tylko wiedzę, ale również zaufanie i lojalność konsumentów na całym świecie.

NIVEA to ponad 100 lat budowania tradycji i wiedzy

NIVEA to ponad 100 lat budowania tradycji i wiedzy

Historia marki NIVEA ma swój początek w Hamburgu, a także w Gliwicach. To w Hamburgu ponad 135 lat temu w swojej małej aptece rozpoczął działalność Paul C. Beiersdorf, tworząc  firmę Beiersdorf, która w następnych dziesięcioleciach opracowywała innowacyjne markowe kosmetyki, między innymi marki NIVEA. Z Gliwic natomiast wywodził się dr Oskar Troplowitz – farmaceuta i kolejny właściciel firmy Beiersdorf, który we współpracy z innymi naukowcami stworzył kultowy Krem NIVEA, dając w ten sposób początek legendarnej marce. 

1880

Paul C. Beiersdorf przejął małą aptekę w Hamburgu i rozwinął w niej swoje laboratorium.


1880

Paul C. Beiersdorf przejmuje małą aptekę w Hamburgu i rozwija w niej swoje laboratorium.


1890

Dr Oscar Troplowitz, pochodzący z Gliwic farmaceuta, nabywa laboratorium od Paula C. Beiersdorfa i przekształca je w wiodącą firmę wytwarzającą markowe produkty.


1900

Do biura patentowego zostaje zgłoszony Eucerit – tzw. „piękny wosk”, którego nazwę nosi dzisiaj marka współtworząca potęgę Beiersdorf.


Nasze marki