Historia innowacji

NIVEA od ponad 130 lat buduje swój sukces i światowe zaufanie w oparciu o innowacje produktowe. Tworząc je marka zawsze słucha potrzeb klientów z całego świata i łączy je z najnowszymi badanymi w dziedzinie pielęgnacji. Tak było kiedyś i tak jest do dzisiaj.

NIVEA Creme

Innowacja jest w sercu działalności NIVEA od ponad 130 lat. Już w 1900 roku dr Isaac Lifschütz złożył wniosek o patent dla Euceritu. W 1911 roku Eucerit stał się z kolei kluczowym elementem tworzenia pierwszego, masowo wprowadzonego kremu, na bazie oleju i wody – NIVEA Creme.

Każdą innowację produktową NIVEA poprzedza szeregiem badań i testów laboratoryjnych oraz opracowywaniem nowych formuł produktów. To sprawiło, że już od dziesięcioleci marka ustanawia globalne standardy również w ochronie przeciwsłonecznej i pielęgnacji dla mężczyzn. Oprócz tego, NIVEA jest autorem wielu innowacji w dziedzinie Antiaging i HydraIQ, czyli kuracji przeciwzmarszczkowej oraz technologii nawilżającej.

NIVEA jednak nie przestaję się rozwijać i nadal odkrywa oraz wprowadza na rynek innowacje, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Tak było, jest i będzie. W samym 2015 roku marka złożyła 61 wnisków patentowych.

1910 - 1911

NIVEA Creme, czyli krem, który zna każdy. W jego składzie znajduje się Eucerit, opatentowany w 1910 roku i wprowadzony na rynek rok później. Eucerit służył jako podstawa NIVEA Creme i sprawił, że niemożliwe stało się możliwe - łącząc wodę i olej w stabilną konsystencję.

1998

Koenzym Q10, naturalnie występujący w skórze, w 1998 roku został po raz pierwszy zastosowany jako składnik produktów do pielęgnacji skóry. Produkty z linii NIVEA Q10 Plus działają na zasadzie uzupełniania i zwiększania naturalnie występującego poziomu koenzymu Q10 w skórze, co redukuje zmarszczki i spowalnia proces powstawania nowych. Koenzym Q10 ma zdolność stabilizowania i regulowania poziomu energii skóry, a także chroni jej komórki przed zniszczeniem.

2003

Kreatyna jest ważnym elementem systemu magazynowania energii w komórkach skóry. Ludzki organizm może sam spełnić część dziennego zapotrzebowania kreatyny, lecz w pozostałej części jest zależny od zewnętrznej pielęgnacji. Gdy NIVEA wprowadziła kreatynę jako aktywny składnik swoich produktów do pielęgnacji, skóra mogła ją absorbować razem z nawilżeniem. Dzięki dawce kreatyny, komórki skóry są odpowiednio „doładowane” i zyskują wyższy poziom ochrony oraz samoregeneracji.

2010

Odkrycie akwaporyn - małych kanałów wodnych w skórze - zostało uhonorowane Nagrodą Nobla w 2010 roku i posłużyło do stworzenia technologii HydraIQ. Bazuje ona na aktywnym składniku gluko-glicerolu, który stymuluje powstawanie nowych akwaporyn w komórkach skóry. Dzięki temu, technologia HydraIQ została włączona do rodziny produktów nawilżających od NIVEA, jako kolejna innowacja. HydraIQ przez stymulację tworzenia nowych akwaporyn pozwala, aby woda była intensywnie transportowana nawet do głębszych warstw naskórka.