Antyperpiranty

Ochrona antyperspiracyjna to bardzo istotny element codziennej pielęgnacji. Tutaj potrzebne są produkty niezawodne, skuteczne i bezpieczne. Kosmetyki NIVEA z tej kategorii posiadają wszystkie te cechy.

Skuteczne działanie

Antyperspiranty NIVEA łączą skuteczność z bezpieczeństwem stosowania, nawet na wrażliwej skórze. Ich skład obejmuje związki glinu, takie jak sole glinu, kompleksy glinowo-cyrkonowe oraz chlorowodorek glinu. To właśnie tu tkwi główna różnica w działaniu antyperspirantu i dezodorantu. Podczas gdy dezodorant służy jedynie wyeliminowaniu nieprzyjemnego zapachu, antyperspirant za sprawą związków glinu ogranicza wydzielanie potu.

Stosowanie naszych produktów zawierających związki glinu jest w pełni bezpieczne. Przed wprowadzeniem każdego kosmetyku na rynek zawsze bardzo szczegółowo sprawdzamy jego właściwości – między innymi upewniamy się, że nie szkodzą i że nie wywołują niepożądanych reakcji skórnych. Dzięki naszym staraniom o jak najwyższą jakość, wszystkie kosmetyki NIVEA zawierające związki glinu, stosowane na nieuszkodzoną oraz niepodrażnioną skórę, są bezpieczne. Tworząc nasze kosmetyki przestrzegamy prawa i wszelkich norm obowiązujących branżę kosmetyczną.

Każdy producent wprowadzający kosmetyk na rynek polski musi działać w oparciu o ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NR 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych przestrzegając zapisów w nim zawartych. Akt ten odwołuje się do list substancji, które są zabronione lub mogą być stosowane tylko w ograniczonych ilościach w kosmetykach. Związki glinu nie znajdują się na żadnej z tych list, co oznacza brak ograniczeń w stosowaniu tych związków w kosmetykach.