Bezpieczeństwo składników

W Beiersdorf każdego dnia blisko 1000 naukowców pracuje nad rozwijaniem nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry i włosów.  Dzięki starannie dobranym składnikom, produkty te są skuteczne, a jednocześnie łagodne dla skóry. Każda formuła jest szczegółowo testowana, dzięki czemu NIVEA oferuje jak najlepsze właściwości i najwyższą jakość.

Bezpieczna pielęgnacja od zawsze była dla NIVEA priorytetem. Przeprowadzane przez nas liczne badania i testy fizykochemiczne oraz mikrobiologiczne mają na celu uzyskanie takich produktów, które będą satysfakcjonujące dla naszych konsumentów. Dlatego badając dany kosmetyk bierzemy pod uwagę bardzo szczegółowe dane, m.in. miejsce stosowania na skórze i częstotliwość, z jaką jest nakładany; sprawdzamy czas kontaktu preparatu ze skórą i reakcję na ten kontakt. Takie precyzyjne testy dają nam pewność, że produkt oddany w ręce konsumentów jest nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny.

Wszystkie nasze kosmetyki są przebadane dermatologicznie

W NIVEA dbamy o jakość naszych produktów. Stosowane przez nas składniki są starannie wyselekcjonowane, delikatne dla skóry i bezpieczne dla zdrowia. Znajduje to odzwierciedlenie w zaufaniu, którym obdarzają nas nasi klienci. To zaufanie wynika z ciągłej dbałości o jak najwyższą jakość naszych kosmetyków, przy bezkompromisowym podejściu do bezpieczeństwa. Nasi klienci o tym wiedzą, dlatego tak chętnie sięgają po nasze produkty. Spełniamy też wszelkie unijne standardy i normy obowiązujące branżę kosmetyczną.

Producent kosmetyków w oparciu o ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NR 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych oraz Ustawę o ogólnym bezpieczeństwie produktów (z dnia 12. grudnia 2003r.) zobowiązany jest wprowadzać do obrotu tylko kosmetyk będący produktem bezpiecznym. Każdy produkt kosmetyczny wprowadzany na rynek Unii Europejskiej musi przejść ocenę bezpieczeństwa przeprowadzaną przez wykwalifikowane osoby. Kwalifikację takich osób określają przepisy prawa.