Kosmetyki ekologiczne jako część proekologicznego stylu życia

kosmetyki ekologiczne pure natural

Troska nie tylko o własne zdrowie, ale i o środowisko staje się nieodłącznym elementem współczesnego życia; dlatego konsumenci w szczególności poszukują produktów zrównoważonych. Przejawia się to w produktach spożywczych, odzieży, jak również w kosmetykach.
Kosmetyki NIVEA od zawsze są postrzegane przez konsumentów jako wyjątkowo skuteczne, bezpieczne i kompatybilne ze skórą. Teraz dodatkowo są przyjazne dla środowiska i skierowane do nowej grupy konsumentów. Grupę tę stanowią konsumenci szukający kosmetyków zawierających naturalne składniki. Produkty naturalne to obecnie moda obserwowana głównie w wysoko rozwiniętych społeczeństwach. Szczególnie w aglomeracjach miejskich rozpowszechnia się nowy styl życia skierowany na dbałość o zdrowie i życie w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nikogo więc nie dziwi obserwowany na rynku wzrost zainteresowania kosmetykami naturalnymi.
Podążając za potrzebami rynku, trendami i mając na względzie rosnącą świadomość ekologiczną, NIVEA stworzyła linię Pure & Natural odpowiadającą na potrzeby konsumentów, dla których składniki naturalne stanowią priorytet przy wyborze produktów, a także oferując pozostałym konsumentom większe możliwości wyboru.
Linia NIVEA Pure & Natural jest prostą odpowiedzią na nowy styl życia. Łączy ona inspirowane naturą formuły ze specjalistyczną wiedzą zgromadzoną w ciągu stu lat doświadczeń w dziedzinie badań nad skórą i wysokimi normami jakości. Kosmetyki te doskonale wpasowują się również w generalną filozofię marki NIVEA oraz podstawowe kompetencje w zakresie pielęgnacji.