Praca dla międzynarodowej marki NIVEA to szansa na międzynarodową karierę!

NIVEA jest marką globalną, rozpoznawalną na całym świecie. Nasi pracownicy mają szansę realizować i uczestniczyć w międzynarodowych projektach pozostając w Poznaniu, a także wyjechać na zagraniczny kontrakt do jednej z naszych filii. Od 2012 roku, aż 18 osób skorzystało z tej możliwości i zdecydowało się objąć kluczowe stanowiska za granicą. Jesteśmy dumni, że stajemy się prawdziwą kuźnią talentów, możemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem naszych pracowników, jednocześnie dając im szansę zawodowego i osobistego rozwoju.

Obecnie nasi pracownicy rozwijają się w Tajlandii, Indonezji, Kazachstanie, Włoszech, Austrii oraz Niemczech. Są także osoby, które wróciły do kraju i tutaj wykorzystują swoje bogate doświadczenie w pracy na nowych stanowiskach. 

Przekonaj się sam co o swoich zagranicznych doświadczeniach mówią nasi Eksperci.

Kariera Agnieszka Przeworska

Agnieszka

Nazywam się Agnieszka. Obecnie pracuję w Polsce, w dziale Supply Chain, jako Lider Zespołu ds. planowania dostaw na rynki eksportowe. Ale poprzednie 3 lata spędziłam w Azji na stanowisku Project Management Officer, czyli koordynator globalnego projektu systemowo-operacyjnego.

 • Jak doszło do tego, że wyjechała(e)ś na zagraniczny kontrakt?

   

  Wcześniej brałam udział w wewnętrznych, a później w międzynarodowych projektach. Tym razem chciałam zająć się większym tematem i spróbować swoich sił za granicą. Zgłosiłam ten pomysł mojemu managerowi, który zawsze wspierał rozwój swoich pracowników. Okazja pojawiła się wkrótce…

   

  Co było dla Ciebie największym wyzwaniem biznesowym w nowym miejscu pracy?

   

  Z jednej strony wielkim wyzwaniem była odmienność kulturowa i styl pracy, nie tylko w stosunku do Polski i Europy, ale także między poszczególnymi krajami Azji. Z drugiej strony ogromnym wyzwaniem był zakres moich obowiązków – gdyż był zupełnie odmienny od tych w Polsce.

   

  W jaki sposób firma wspierała Cię podczas organizacji wyjazdu?

   

  Firma pomaga na każdym etapie wyjazdu – od formalności prawnych (kontrakt, pozwolenia o prace, wizy, zeznania podatkowe, konto w lokalnym banku), po firmę przeprowadzkową i agencję nieruchomości, która pomoże wybrać wygodne mieszkanie na miejscu. Dedykowany „zagraniczny” dział prowadzi nas za rękę, a lokalny HR i lokalny „agent” pomagają stawiać pierwsze kroki. Bułka z masłem:) 

   

  Jak myślisz, w jaki sposób ta biznesowa przygoda przełoży się na Twoje życie i dalszą ścieżkę kariery?

   

  Już wróciłam do Polski, pracuję na nowym stanowisku i jestem bardzo zadowolona z oferty jaką otrzymałam po powrocie. A moje azjatyckie doświadczenie jest dużym atutem i furtką do nowych możliwości w kraju lub za granicą.     

   

  #NIVEATeam

kariera międzynarodowa Ada

Adrianna

Cześć mam na imię Adrianna i obecnie pracuję na stanowisku Finance Manager Beiersdorf w Kazachstanie.

 • Jak doszło do tego, że wyjechała(e)ś na zagraniczny kontrakt?

  Wcześniej przez 13 lat pracowałam w NIVEA Polska i często brałam udział w międzynarodowych projektach w Europie. Jak zaproponowano mi objęcie odpowiedzialności za finanse w Azji długo się nie zastanawiałam i postanowiłam przyjąć wyzwanie przenosząc się z cala rodziną do Almaty.

  Jak długo pracujesz już poza Polską?

  Prawie 2 lata.

  Jak wyglądała Twoja ścieżka kariery w NIVEA, przed wyjazdem?

  Zaczynałam od praktyk w dziale Finansów w 2004 roku, dalej awansowałam na kolejne stanowiska, odejmując role managerskie w Dziale Finansowym począwszy od księgowości, treasury, podatków, controlingu. Cała moja kariera w Polsce, toczyła się również wokół projektów w międzynarodowym środowisku.

  W jaki sposób firma wspierała Cię podczas organizacji wyjazdu?

  Firma pomogła we wszystkich sprawach organizacyjnych wyjazdu, począwszy od kontraktu do przeprowadzki do nowego miejsca. Obecnie, również mam kontakt z moimi koleżankami i kolegami z NIVEA Polska, którzy mnie wspierają i kibicują.

  Za co obecnie jesteś odpowiedzialna i jak to się ma do wcześniejszego zakresu Twojej pracy?

  Jako Finance Manager odpowiadam za finanse, księgować, podatki, compliance i legal w 9 krajach w Centralnej Azji, w odróżnieniu do poprzednich ról jest to odpowiedzialność holistyczna.

  Czego dowiedziałeś się o sobie podczas wyjazdu?

  Nothing can stop me :)

  Jak myślisz, w jaki sposób ta biznesowa przygoda przełoży się na Twoje życie i dalszą ścieżkę kariery?

  Jako cala rodzina jesteśmy bogatsi o to doświadczenie. Jeśli chodzi o ścieżkę kariery, nadal planuję zostać w środowisku Finansów.

  Kilka słów na zakończenie.

  Serdecznie zachęcam wszystkich do podejmowania wyzwań, to najciekawsze co może nas spotkać w życiu zawodowym.

kariera międzynarodowa

Tomasz

Mam na imię Tomek i obecnie jestem Dyrektorem Marketingu w filii Beiersdorf w Jakarcie.

 • Jak doszło do tego, że wyjechała(e)ś na zagraniczny kontrakt?

  Był to szereg wielu czynników. W NIVEA pracowałem w różnych działach m.in. w marketingu, finansach i sprzedaży. Prawdopodobnie moje szerokie doświadczenie zaowocowało taką propozycją wyjazdu.

  Jak długo pracujesz już poza Polską?

  Prace w Indonezji rozpocząłem już 5 lat temu, był to mój trzeci kontrakt. Wcześniej pracowałem w filiach Beiersdorf w Indiach oraz Arabii Saudyjskiej.

  Co było dla Ciebie największym wyzwaniem biznesowym w nowym miejscu pracy?

  W Indonezji musiałem odnaleźć się w nowej kulturze i trochę zapomnieć o tym co już wiedziałem i umiałem. Rynek kosmetyków i pozycja NIVEA w Indonezji są zupełnie inne od sytuacji w Polsce i to było dla mnie największym wyzwaniem.

  Jakbyś porównał obecny kraj do Polski?

  Biznesowo jest sporo różnic....W Indonezji wszystko jest inne pod każdym względem np.: – inne struktury handlu, inny asortyment, inny poziom biznesowy. Zaś od strony marketingowej odpowiadamy w całości lokalnie za komunikację, tworząc własne spoty reklamowe. Nasza fabryka tworzy nowe produkty, niedostępne na innych rynkach. Taki 100% marketing!;)

  Czego dowiedziałeś się o sobie podczas wyjazdu?

  Każdego dnia dowiaduje się o sobie czegoś nowego. Często się zdarza, że to co uważałem za swoją mocną stronę w Polsce tutaj nie koniecznie nią jest. Wydawało mi się, że jestem cierpliwy. W Indonezji okazuje się, że jestem najbardziej niecierpliwą osobą w zespole:) Musiałem dopasować swoje tempo pracy do warunków panujących w Indonezji.

  Jak myślisz, w jaki sposób ta biznesowa przygoda przełoży się na Twoje życie i dalszą ścieżkę kariery?

  Po tylu latach spędzonych w Indonezji jestem na pewno innym człowiekiem. Dzięki mnóstwu różnych doświadczeń widzę ogromną zmianę na lepsze:) Wracając do Jakarty czuje, że wracam do domu. Mam inna perspektywę na życie, cieszę się każdą chwilą, ludzie są tutaj cudowni, zawsze uśmiechnięci i przyjaźnie nastawieni. Międzynarodowa perspektywa pozwoliła mi również, bardziej docenić Polskę i zachodzące w niej zmiany. Z każdym moim przyjazdem odkrywam Polskę na nowo. Mamy bardzo piękny kraj!

  Kilka słów na zakończenie.

  Firma NIVEA daje wyjątkowe możliwości spróbowania nowych wyzwań w ramach swojej organizacji. Można zaczynać karierę w Finansach a następnie podjąć nowe wyzwania w Marketingu, a potem w dziale Sprzedaży....no i oczywiście, możliwości pracy w innych filiach BDF na świecie...ja, mimo wielu lat w BDF, jeszcze nigdy się nie nudziłem...;)

kariera międzynarodowa Agnieszka

Agnieszka

Mam na imię Agnieszka, obecnie pracuję jako Marketing Manager odpowiedzialny za połowę kategorii NIVEA na polskim rynku. Poprzednio przez dwa lata pracowałam w Wiedniu, naszej regionalnej centrali, koordynując strategię marketingową na wszystkie kraje Europy Wschodniej.

 • Jak doszło do tego, że wyjechała(e)ś na zagraniczny kontrakt?

  Polska jest największym krajem w regionie EE. Nasza ekspertyza, know-how, są doceniane przez centralę i stąd często pojawiają się propozycje zagranicznych kontraktów. Po 13 latach pracy uznałam, że to bardzo dobry moment, aby zdobyć doświadczenie na innych rynkach i całkowicie zmienić perspektywę. Bardzo w tej decyzji wspierał mnie mąż, ponieważ tylko wyjazd z całą rodziną brałam pod uwagę.

  Jak wyglądała Twoja ścieżka kariery w NIVEA, przed wyjazdem?

  Pełniłam różne funkcję w marketingu, prowadząc obszar PR, sponsoringu, mediów, digital oraz zarządzając większością kategorii NIVEA. Pracowałam również w dziale Shopper & Customer Marketing.

  W jaki sposób firma wspierała Cię podczas organizacji wyjazdu?

  Wsparcie było ogromne. Firma zapewnia pomoc w znalezieniu mieszkania, szkoły czy przedszkola dla dzieci. Organizuje tzw. „orientation trip”, czyli jeszcze przed podjęciem decyzji jest możliwość wyjazdu, aby poznać charakter miasta i odwiedzić nowe miejsce pracy. Firma zapewnia prywatne ubezpieczenie dla całej rodziny, które umożliwia dostęp do prywatnej służby zdrowia oraz obsługę prawną firmy konsultingowej, która pomaga np. w rozliczeniach podatkowych.

  Czego dowiedziałeś się o sobie podczas wyjazdu?

  Każdy tego typu wyjazd to test. Ja uwiadomiłam sobie, że jestem w stanie sobie poradzić w najtrudniejszych sytuacjach i nauczyłam się prosić o pomoc „obcych”. Przekonałam się, że bratnie dusze i przyjaciół można znaleźć wszędzie.

  Co poradziłbyś osobom, które obecnie stoją przed podjęciem decyzji o zagranicznym kontrakcie?

  Tylko i wyłącznie zachęcę. Ja sama, nie ukrywam, miałam przed wyjazdem dużo wątpliwości czy powinnam „wyrywać” dwójkę moich dzieci z ich środowiska, czy powinnam zostawiać pracę, w której miałam tak ugruntowaną pozycję, itp., Ale szybko zrozumiałam, że to było jedno z najcenniejszych moich doświadczeń zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

kariera międzynarodowa Ewelina

Ewelina

Mam na imię Ewelina i aktualnie pracuję, jako Manager Controllingu Sprzedaży i Marketingu we Włoszech. Swoją karierę w NIVEA zaczęłam w 2006 r. Przez te 12 lat miałam okazję pracować na różnych stanowiskach zaczynając od księgowości poprzez controlling finansowy, Supply Chain, inwestycyjny oraz komercyjny i mam nadzieję na tym nie kończąc. Łącznie poza Polską pracuję już 6 lat.

 • W jaki sposób firma wspierała Cię podczas organizacji wyjazdu?

  Firma NIVEA wspiera ekspatów na różnych etapach wyjazdu, m.in. zapewnia pomoc agencji w znalezieniu mieszkania, lekcje języka, prywatne ubezpieczenie czy pomoc w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego.

  Za co obecnie jesteś odpowiedzialny i jak to się ma do wcześniejszego zakresu Twojej pracy?

  Na obecnym stanowisku wraz z moim zespołem czuwamy nad opłacalnością akcji marketingowych, tworzymy strategie produktowe a także wspieramy sprzedaż w definiowaniu strategii negocjacyjnych.

  Co było dla Ciebie największym wyzwaniem biznesowym w nowym miejscu pracy?

  Przede wszystkim zrozumienie zasad działania samego rynku. Włoski rynek jest najbardziej skomplikowanym w całej Europie, klienci działają w ramach grup i podgrup zakupowych, a negocjacje odbywają się na wielu poziomach.

  Co zaskoczyło Cię najbardziej w nowym miejscu?

  We Włoszech najbardziej zaskoczyło mnie to jak ważne są relacje interpersonalne. Każde spotkanie musi rozpocząć się od „small talk”, w trakcie którego pojawia się wiele wątków pobocznych i prywatnych, przez co każde spotkanie trwa wiele dłużej niż je zaplanowano.

  Co poradziłbyś osobom, które obecnie stoją przed podjęciem decyzji o zagranicznym kontrakcie?

  Wszystkich zachęcam przede wszystkim do bycia aktywnym w podejmowaniu decyzji dotyczącej kariery zawodowej. Nie czekajcie, aż ktoś podejmie decyzję za Was, sami zdefiniujcie swój cel i to jak chcecie go osiągnąć. Wyjazd zagraniczny może być bardzo ciekawą możliwością, ale też niekoniecznie musi być jedyną.

NIVEA Kariera miedzynarodowa

Tomek

Mam na imię Tomek, obecnie pracuję na stanowisku Sales Manager Baltics w Dziale Sprzedaży.

 • Od kiedy pracujesz w NIVEA i jak wygląda Twoja dotychczasowa ścieżka kariery?

  Pracuję w NIVEA 11 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałem na różnych stanowiskach, zaczynając jako praktykant w Dziale Sprzedaży. Miałem okazję rozwijać swoje umiejętności jako Kontroler Sprzedaży a także Kontroler Logistyki w Dziale Finansowym. Od pięciu lat jestem ściśle związany z Działem Sprzedaży, biorąc odpowiedzialność za działania związane z kluczowymi klientami NIVEA.

  Za co obecnie jesteś odpowiedzialny, jakie są Twoje zadania?

  W swojej obecnej roli zarządzam wielokulturowym zespołem ludzi Działów Sprzedaży i Shopper’a w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). Wspólnie budujemy strategię sprzedaży na poszczególnych rynkach, wdrażamy akcje marketingowe, przeprowadzamy negocjacje, również na poziomie międzynarodowym.

  Co było dla Ciebie największym wyzwaniem biznesowym w związku z pracą w międzynarodowym środowisku?

  Zrozumienie różnic w funkcjonowaniu rynków pomiędzy krajami bałtyckimi. Pomimo, że kraje leżą blisko siebie i częściowo opierają się na tych samych podmiotach handlowych, ich dywersyfikacja w zachowaniu jest znacząca.

  W jaki sposób praca w międzynarodowym zespole wpłynęła na Twój rozwój osobisty i zawodowy?

  Na co dzień pracuję z osobami z Litwy, Łotwy, Estonii. Rolę Kontrolera finansowego pełni Serb, a moim bezpośrednim przełożonym jest Bułgar. Współpraca na poziomie międzynarodowym stała się dla mnie codziennością. Poznawanie różnic kulturowych i budowanie relacji w międzynarodowym środowisku to doświadczenia dające ogromną satysfakcję.

  Kilka słów na zakończenie…

  Przede wszystkim zachęcam do budowania swojej ścieżki rozwoju uwzględniającej obejmowanie stanowisk w różnych działach firmy. Dzięki temu znacznie łatwiej zrozumieć funkcjonowanie każdego z nich, a portfolio doświadczeń jest znacznie bogatsze. Trzeba poszerzać horyzonty :)

NIVEA Kariera międzynarodowa

Grzegorz

Cześć jestem Grzegorz. Obecnie pracuję w dziale Finansów na stanowisku Kontrolera 3PM i TCC.

 • Od kiedy pracujesz w NIVEA i jak wygląd Twoja dotychczasowa ścieżka kariery?

  Swoją pracę w NIVEA rozpocząłem w 2010 od letnich praktyk w dziale Supply Chain, które przerodziły się dłuższą współpracę, a następnie stanowisko specjalisty w dziale VAS (Value Added Service), Tam zdobywałem doświadczenie w zakresie planowania i koordynacji produkcji zestawów promocyjnych na rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Jednocześnie miałem okazję uczestniczyć w kliku międzynarodowych projektach. Z działu Supply Chain przeniosłem się do Finansów na stanowisko Młodszego Kontrolera Supply Chain w Polsce i krajach bałtyckich, a po około dwóch latach awansowałem na obecne stanowisko.

  Za co obecnie jesteś odpowiedzialny, jakie są Twoje zadania?

  Jestem odpowiedzialny za kontroling europejskich 3PM-ów, czyli kilkudziesięciu zewnętrznych fabryk spoza grupy Beiersdorf. Drugim równie istotnym obszarem jest kontroling TCC (Transport Control Center), czyli centrum zarządzania międzynarodowymi transportami lądowymi i morskimi w Europie i na świecie.

  W jakim zakresie współpracujesz z innymi filiami Beiersdorf na świecie?

  Na co dzień współpracuję zarówno z zespołami zlokalizowanymi w naszej centrali w Hamburgu oraz z kontrolerami w niemal każdym zakątku Europy.

  Co było dla Ciebie największym wyzwaniem biznesowym w związku z pracą w międzynarodowym środowisku?

  Specyfika mojego stanowiska wymaga łączenia jednocześnie wielu perspektyw tj. działów operacyjnych i finansowych, lokalnych oraz centralnych funkcji. Niejednokrotnie jest to spore wyzwanie, ale daje także sporo satysfakcji.

  Jaki był najciekawszy projekt, który realizowałeś z międzynarodowym zespołem?  

  Ze względu na skalę i zakres operacji najbardziej interesujący był dla mnie projekt o wdzięcznej nazwie ORCA. Celem projektu było stworzenie w Poznaniu zespołu zarządzającego transportem morskim na całym świecie. Skala projektu była ogromna począwszy od stworzenia procesów, zbudowania systemu IT, ustalenia kwestii prawnych, celnych i wielu, wielu innych. Ja natomiast miałem przyjemność być kontrolerem tego projektu. 

  W jaki sposób praca w międzynarodowym zespole wpłynęła na Twój rozwój osobisty i zawodowy?

  To, co bardzo cenię w swojej pracy to możliwość codziennego współpracowania z ludźmi różnych narodowości, z różnych kultur. Jednocześnie w ramach warsztatów, projektów czy konferencji miałem możliwość odwiedzenia wielu filii Beiersdorf, a przy okazji także zwiedzenia wielu ciekawych miejsc w całej Europie.