Praca dla międzynarodowej marki NIVEA to szansa na międzynarodową karierę!

NIVEA jest marką globalną, rozpoznawalną na całym świecie. Nasi pracownicy mają szansę realizować i uczestniczyć w międzynarodowych projektach pozostając w Poznaniu, a także wyjechać na zagraniczny kontrakt do jednej z naszych filii. Obecnie nasi pracownicy rozwijają się w Tajlandii, Indonezji, Kazachstanie, Włoszech, Austrii oraz Niemczech. Są także osoby, które wróciły do kraju i tutaj wykorzystują swoje bogate doświadczenie w pracy na nowych stanowiskach. 

Przekonaj się sam co o swoich zagranicznych doświadczeniach mówią nasi Eksperci.

Agnieszka Przeworska 

Nazywam się Agnieszka Przeworska. Obecnie pracuję w Polsce, w dziale Supply Chain, jako Lider Zespołu ds. planowania dostaw na rynki eksportowe. Ale poprzednie 3 lata spędziłam w Azji na stanowisku Project Management Officer, czyli koordynator globalnego projektu systemowo-operacyjnego.

Jak doszło do tego, że wyjechała(e)ś na zagraniczny kontrakt?

Wcześniej brałam udział w wewnętrznych, a później w międzynarodowych projektach. Tym razem chciałam zająć się większym tematem i spróbować swoich sił za granicą. Zgłosiłam ten pomysł mojemu managerowi, który zawsze wspierał rozwój swoich pracowników. Okazja pojawiła się wkrótce…

Co było dla Ciebie największym wyzwaniem biznesowym w nowym miejscu pracy?

Z jednej strony wielkim wyzwaniem była odmienność kulturowa i styl pracy, nie tylko w stosunku do Polski i Europy, ale także między poszczególnymi krajami Azji. Z drugiej strony ogromnym wyzwaniem był zakres moich obowiązków – gdyż był zupełnie odmienny od tych w Polsce.

W jaki sposób firma wspierała Cię podczas organizacji wyjazdu?

Firma pomaga na każdym etapie wyjazdu – od formalności prawnych (kontrakt, pozwolenia o prace, wizy, zeznania podatkowe, konto w lokalnym banku), po firmę przeprowadzkową i agencję nieruchomości, która pomoże wybrać wygodne mieszkanie na miejscu. Dedykowany „zagraniczny” dział prowadzi nas za rękę, a lokalny HR i lokalny „agent” pomagają stawiać pierwsze kroki. Bułka z masłem:) 

Jak myślisz, w jaki sposób ta biznesowa przygoda przełoży się na Twoje życie i dalszą ścieżkę kariery?

Już wróciłam do Polski, pracuję na nowym stanowisku i jestem bardzo zadowolona z oferty jaką otrzymałam po powrocie. A moje azjatyckie doświadczenie jest dużym atutem i furtką do nowych możliwości w kraju lub za granicą.     

#NIVEATeam

Krystian Żychlewicz 

Krystian Żychlewicz, pracuje jako Finance Manager w fabryce Beiersdorf w Bangkoku Tajlandia.

Jak długo pracujesz już poza Polską?

7 lat. Teraz biegnie 8 rok.

Co było dla Ciebie największym wyzwaniem biznesowym w nowym miejscu pracy?

Zrozumienie różnic kulturowych jak i ich wpływu na komunikacje, codzienną pracę oraz realizacje celów... oraz po prostu budowanie relacji ze współpracownikami w całkowicie odmiennym środowisku kulturowym

Za co obecnie jesteś odpowiedzialny i jak to się ma do wcześniejszego zakresu Twojej pracy?

Jestem doskonałym przykładem, że nie trzeba zmieniać pracodawcy, aby poszerzać swoje umiejętności obejmując nowe stanowiska. Aktualnie odpowiadam za kwestie finansowe i IT w zakładzie produkcyjnym Beiersdorf w Tajlandii, w Szanghaju wspierałem kierownictwo regionu Azja Pacyfik w obszarze finansów i controllingu marketingu, zaś w centrali w Hamburgu byłem odpowiedzialny za kwestie finansowe związane z tworzeniem nowych produktów przez globalny dział marketingu i R&D. Każda z tych ról jest skrajnie różna od doświadczenia zdobytego w Polsce.

W jaki sposób firma wspierała Cię podczas organizacji wyjazdu?

Podróżując z rodzina (w tym z małym dzieckiem) kwestie bezpieczeństwa i stabilności dla rodziny są dla mnie bardzo ważne – dlatego firma organizuje tzw. „orientation trip” dla członków rodziny przed podjęciem decyzji o wyjeździe. Pokazanie rodzinie szkoły, sklepów, szpitali, potencjalnych warunków mieszkaniowych w obcym mieście, nieznanym kulturowo kraju buduje w nich poczucie bezpieczeństwa, przełamuje strach przed wyjazdem i jednocześnie pobudza ciekawość.

Czego dowiedziałeś się o sobie podczas wyjazdu?

Po pierwsze, że ludzie są dla mnie najważniejsi, dlatego priorytetem jest budowanie dobrych i trwałych relacji z ludźmi, z którymi dobrze się czuję. Po drugie, że mogę żyć i pracować w każdym miejscu na świecie.  

#NIVEATeam

Nasze marki