NIVEA Stage

Jesteśmy wysoko-wyspecjalizowanym Centrum Produkcyjnym!

Beiersdorf Manufacturing Poznań to zgrany zespół około 400 pracowników, w których potencjał głęboko wierzymy i wspieramy ich wszechstronny rozwój. Jesteśmy firma produkcyjną - najnowsze technologie, urządzenia i systemy zapewniają, że każdy kosmetyk tutaj wyprodukowany, to kosmetyk najwyższej jakości. Około 90 procent naszej produkcji eksportujemy do ponad 30 krajów na całym świecie.

Nasza historia

NIVEA Creme

20.08.1929 roku zarejestrowano spółkę Pebeco Polskie Wytwory Beiersdorf Spółka Akcyjna Poznań. Natychmiast rozpoczęto przygotowania do budowy fabryki i już po dwóch latach, w 1931 roku, oddano do użytku nowoczesną, jak na owe czasy, fabrykę kosmetyków przy ul. Chlebowej 6. Oprócz produkcji kremów i past, fabryka prowadziła również wyrób plastrów opatrunkowych. Po przejęciu firmy Pollena-Lechia S.A. przez Beiersdorf AG w 1997 roku okazało się, że moce produkcyjne są niewystarczające. W 1998 roku rozpoczęto budowę nowej fabryki przy ul. Gnieźnieńskiej 32, którą otwarto w 2001 roku. Do dziś jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk kosmetyków Beiersdorf w Europie.

W latach 2001-2005 produkowane tutaj były podstawowe kremy NIVEA i Soft skierowane głównie na rynek lokalny. Oprócz tego, wytwarzano oliwkę i kremy Bambino, NIVEA Body, NIVEA Men oraz Atrix. 20% produkcji skierowanej było na rynki zagraniczne. W 2006 roku zakończono produkcję kremu NIVEA w poznańskiej fabryce, który aktualnie produkowany jest w Hamburgu. W ramach strategii Łańcucha Dostaw Grupy Beiersdorf, przed fabryką w Poznaniu postawiono nowe zadania. Staliśmy się jednym z globalnych producentów kosmetyków premium z serii NIVEA Visage i Eucerin. Od roku 2009 centrum produkcyjne jest odrębną jednostką prawną i spółką córką Beiersdorf AG. Nowa Firma została wpisana do rejestru handlowego pod nazwą Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. (BMP). Nadal możliwa jest dalsza rozbudowa centrum produkcyjnego, co docelowo pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych do 50 tys. ton kremu i emulsji rocznie. Aktualna produkcja wynosi 17 tys. ton kremu, co daje 216 mln sztuk rocznie. Obecnie w fabryce pracuje 7 mieszalników i 10 linii pakujących.

W BMP produkujemy kosmetyki z serii:

  • NIVEA Visage – kosmetyki do pielęgnacji twarzy;
  • NIVEA Men – kosmetyki dla mężczyzn;
  • NIVEA Body – balsamy i mleczka do ciała;
  • NIVEA Baby – kosmetyki dla niemowląt i dzieci;
  • NIVEA Hair Styling – kosmetyki do stylizacji włosów;
  • Eucerin – dermokosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała.

Oraz produkty lokalne

  • Bambino – kosmetyki dla niemowląt i dzieci;
  • Glicea – krem do rąk.

Nasze Priorytety

W naszej fabryce najważniejsi są ludzie ! To właśnie nasi pracownicy i konsumenci, którzy używają produktów przez nas wyprodukowanych są sercem BMP i napędzają tę fabrykę do działania. W trosce o nich, priorytetowo traktujemy cztery zagadnienia- Bezpieczeństwo, Jakość, Technologię oraz Ochronę Środowiska.