Dalszy rozwój Grupy Beiersdorf w Polsce: 2007 - 2010 rok

W 2007 roku utworzone zostało regionalne centrum logistyczne w Poznaniu dla regionu Północno-Wschodniej Europy. Partner logistyczny Beiersdorfa w Poznaniu zapewnia powierzchnię magazynową dla 35.000 miejsc paletowych dla tego projektu. To tutaj dostarczane są produkty ze wszystkich europejskich centrów produkcyjnych dla tego regionu, a następnie transportowane do filii Beiersdorfa w Rosji i na Ukrainie, a także do partnerów handlowych Beiersdorfa w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.

Centrum logistyczne dostarcza także wszystkie usługi logistyczne, takie jak planowanie promocji i jej produkcję, specjalne opakowania oraz etykietowanie produktów oraz wiele innych usług połączonych z dystrybucją produktów. Tygodniowo, z centrum logistycznego w Poznaniu, wyjeżdża  ok. 100 tirów. Produkty dostarczane są także bezpośrednio do klientów w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

dalszy rozwoj Grupy

Jesienią 2008 r. NIVEA Polska rozpoczęła rozwój dystrybucji marki Eucerin w kanale farmaceutycznym. Eucerin to najdłużej istniejąca marka dermokosmetyczna na świecie, o ponad 100-letniej historii. Zapewnia kompleksową pielęgnację skóry szczególnie wymagającej, wrażliwej, czy z problemami dermatologicznymi. Produkty Eucerin zainspirowane są osiągnięciami z zakresu dermatologii estetycznej oraz dermatologii klinicznej. Preparaty marki Eucerin dostępne są wyłącznie w aptekach.

dalszy rozwoj Grupy

Specyfika marki i rynku wymagają innego podejścia niż w przypadku marek masowych, na których do tej pory koncentrowała się w Polsce nasza Firma. Dlatego podjęta została decyzja o utworzeniu Działu Pharmacy, a w jego ramach struktur Marketingu, Sprzedaży i zespołu Przedstawicieli Medycznych.

W 2008 r. NIVEA Polska Sp. z o.o. rozbudowała zakład produkcyjny w Poznaniu i obecnie wytwarza najbardziej wyrafinowane produkty dermokosmetycznej marki Eucerin oraz artykuły pielęgnacyjne linii NIVEA Visage, NIVEA Body, NIVEA Baby, NIVEA Men oraz NIVEA Styling. W 2010 r. wyprodukowano tutaj 8,6 tys. ton kremów i emulsji, czyli ponad 100 milionów sztuk, z czego ok. 90% zostało wysłane do 34 krajów w Środkowej i Wschodniej Europie, Azji, Australii oraz Ameryki Południowej i Afryki.

dalszy rozwoj Grupy

1. stycznia 2009 roku poznański zakład produkcyjny, prowadzony do tej pory przez NIVEA Polska Sp. z o.o., został wydzielony jako osobny podmiot gospodarczy pod nazwą Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. Działania te są zgodne ze strategią Łańcucha Dostaw Grupy Beiersdorf, która zakłada, że wszystkie centra produkcyjne tworzą osobne jednostki organizacyjne. Poprzez sieć Łańcucha Dostaw, firmy produkcyjne świadczą usługi na rzecz Beiersdorf na całym świecie. Beiersdorf Manufacturing Poznań podlega bezpośrednio pod zarząd Beiersdorf AG w Hamburgu.

logo-przedszkola-beiersdorf-nivea-polska

27 października 2009 roku NIVEA Polska Sp. z o.o. otworzyła Przedszkole NIVEA dla dzieci pracowników NIVEA Polska, Beiersdorf Manufacturing Poznań oraz tesa SE.
Pomysł utworzenia takiego miejsca był odpowiedzią na sygnały zgłaszane ze strony samych pracowników-rodziców. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w publicznych placówkach, ich godziny otwarcia oraz długą przerwę wakacyjną trudno im było łączyć obowiązki zawodowe z rodzicielskimi. Godziny otwarcia przedszkola dostosowane są do godzin pracy naszych pracowników: od 8:00 do 18:00. Natomiast dla pracowników wcześniej rozpoczynających pracę zapewnione są dyżury już od 5:30.

Od lipca 2012 roku NIVEA Polska rozszerzyła zakres swoich działań na kraje bałtyckie: Litwę, Łotwę i Estonię. Przy pomocy niezależnych dystrybutorów dbamy teraz, aby także u naszych wschodnich sąsiadów dostępne były produkty NIVEA.