Produkcja i eksport

20.08.1929 roku zarejestrowano spółkę Pebeco Polskie Wytwory Beiersdorfa Spółka Akcyjna Poznań. Natychmiast rozpoczęto przygotowania do budowy fabryki i już po dwóch latach, w 1931 roku, oddano do użytku nowoczesną, jak na owe czasy, fabrykę kosmetyków przy ul. Chlebowej 6. Oprócz produkcji kremów i past, fabryka prowadziła również wyrób plastrów opatrunkowych.

Po przejęciu firmy Pollena-Lechia S.A. przez Beiersdorf AG w 1997 roku okazało się, że moce produkcyjne są niewystarczające. W 1998 roku rozpoczęto budowę nowej fabryki przy ul. Gnieźnieńskiej 32, którą otwarto w 2001 roku. Do dziś jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk kosmetyków Beiersdorfa w Europie.

Produkcja i eksport 2

W latach 2001-2005 produkowane tutaj były podstawowe kremy NIVEA i Soft skierowane głównie na rynek lokalny. Oprócz tego, wytwarzano oliwkę i kremy Bambino, NIVEA Body, NIVEA Men oraz Atrix. 20% produkcji skierowanej było na rynki zagraniczne. W 2006 roku zakończono produkcję kremu NIVEA w poznańskiej fabryce, który aktualnie produkowany jest w Hamburgu.

W ramach strategii Łańcucha Dostaw Grupy Beiersdorf przed fabryką w Poznaniu postawiono nowe zadania. Staliśmy się jednym z globalnych producentów kosmetyków z serii NIVEA Visage i Eucerin. Od roku 2009 centrum produkcyjne jest odrębną jednostką prawną i spółką córką Beiersdorf AG. Nowa Firma została wpisana do rejestru handlowego pod nazwą Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. (BMP).

Beiersdorf Manufacturing Polska biurowiec

BMP jest częścią ogólnoświatowej sieci produkcyjnej Grupy Beiersdorf. W Europie Beiersdorf posiada zakłady produkcyjne ulokowane w Niemczech, Hiszpanii i oczywiście w Poznaniu. Fabryka zajmuje obecnie ok. 21 tys. m2 powierzchni użytkowej i zlokalizowana jest na malowniczym terenie nad rzeczką na obszarze 7,2 ha.

Produkcja i eksport 1

Nadal możliwa jest dalsza rozbudowa centrum produkcyjnego, co docelowo pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych do 50 tys. ton kremu i emulsji rocznie. Aktualna produkcja wynosi 9 tys. ton kremu, co daje 104 mln sztuk rocznie. Obecnie w fabryce pracuje 7 mieszalników i 10 linii pakujących.

W Poznaniu produkowane są kosmetyki z linii:

  • NIVEA Visage – kosmetyki do pielęgnacji twarzy;
  • NIVEA Men – kosmetyki dla mężczyzn;
  • NIVEA Body – balsamy i mleczka do ciała;
  • NIVEA Baby – kosmetyki dla niemowląt i dzieci;
  • NIVEA Hair Styling – kosmetyki do stylizacji włosów;
  • Eucerin – dermokosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała.

Oraz produkty lokalne

  • Bambino – kosmetyki dla niemowląt i dzieci;
  • Glicea – krem do rąk.